+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Pregledi u 9.mesecu

Junior Member MIKICA's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010

Question Pregledi u 9.mesecu

Drage mame i trudnice,pre nekih nedelju dana sam usla u deveti mesec ,kada sam i uradila uz kod svog dr-a u dz.od uputa sam dobila da uradim test na zuticu,a krajem iduce nedelje opet idem kod doce,po dalaj uputstva.Ono sto me interesuje je koliko ste cesto u 9.mesecu isle/idete na kontrole kod svog lekara,koje su vam preglede obavili,na koje analize ste upucene i koliko cesto se isle/idete na ctg?u napred zahvalna,buduca mama

Senior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Mikice,
    ja sam se porodila u maju 2008, u početku sam išla na 6 nedelja, pa na 3, pa kad sam ušla u deveti mislim da su bili na nedelju dana,koji savakako podrazumeva CTK,UZ, i zavisi šta još doktorsmatra da je potrebno, a kad se pregura termin svaki dan se ide na CTG.

Junior Member MIKICA's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    hvala Ivka,pitam zato sto mi se cini da je to dosta individualno i da mnogo zavisi od tvog dr-a.imam utisak da od kad su im uveli ove norme oko broja pacijenata koje moraju da imaju i sami lekari postaju manje revnosni,a kroz razgovore sa drugim trudnicama vidim da ne rade svi lekari isto.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja sam se porodila pre 11 meseci i sto se tice devetog meseca,koliko se secam uradila sam takodje test na zuticu,i jos neke analize vise i ne pamtim,ali znam da sam jednom sedmicno isla na CTG a kada sam presla termin (8 dana) 2 puta dnevno CTG... Nesto ti i nisam pomogla,prosto je neverovatno kako se sve zaboravi....

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ja sam poslednji mesec provela u porodilistu i svaki dan sam bila na CTG, a UZ, dva puta dnevno... poslednje nedelje sam bila dva puta u toku dana na CTG i dva puta dnevno na UZ...moja je bila blizanacka trudnoca, pa su tako pratili... A sa starijim, Aleksom, 1999 godine, bila sam samo jednom na UZ i to u 4tom mesecu, u 7 pred svadbu, radili smo CTG... i nista vise do porodjaja, ali bilo je bombardopvanje, hvala Bogu, sve je bilo super...

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja sam isla jednom nedeljno na ctg,i jednom u 15 dana na uz mada je sve to razlicito,znam da su mi merili pritisak svaki put ka bih otisla na ctg,a onda pravac pijaca...neverovatno svaki dan sam isla na pijacu ali svaki kad pada sneg ili kisa,idem utoplim se i odgegam do pijace...kako sam se samo radovala odlasku medju tezge..

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ja sam bila svakog meseca,cisto zbog ultrazvuka.Mada kada sam usla u deveti,tog dana sam se porodila
    MaLeNa MaZa

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ha ha ha....jao Zorana sve si luda.Pa zar medju tezge,kakav li je to pijac????
    Ljudi idu sto moraju a ti da se skitas.....ha ha ha ha ha ha.........
    Bas si me nasmejala....
    MaLeNa MaZa

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove