+ Reply to Thread
Strana 1 od 15
1 2 3 11 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 143

Tema: Da li bake treba da cuvaju decu?:)

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010

Da li bake treba da cuvaju decu?:)

hm...ajmo drage moje da razmenimo misljenja i na ovu temu...ja iskreno nisam za tako nesto,ok kad je bas neophodno ali mislim da dete treba da bude sa svojim uzrastom...moja mama je u fazonu dete treba da formira sve ukuse do prve godine...a muzevljeva da dete treba da se hrani majcinim mlekom ili adaptiranim,zatim moja mama kaze da sa detetom treba provoditi vreme i uciti ga,a muzevljeva da dete treba vecinu dana da provodi u svom krevecu i da ga uzimam samo kad ga hranim..cista budalastina..e zato sam ja odreagovala i kod jedne i kod druge mozda sam bila drska ali dete je moje..imale su sansu svoje su odgajile nek mi daju sansu da i ja moje podizem...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Mene je do tri i po čuvala baka po majci i srećna sam zbog toga. Nisu se sukobljavale, mama je imala poverenja u nju a baka više strpljenja za mene jer sam bila teška na jelu. Ja smatram da dete bar prve dve godine treba da je sa članovima porodice, gde dobija ljubav, pažnju, stiče sigurnost, ali to je moje mišljenje. Ja sam srećna što moj sinčić ima jako lep odnos sa mojom mamom i suprugovim ocem a svekrva je još tinejdžerka koja bi radije satima kafenisala, telefonirala i ne ume da se igra sa detetom. Ona ga strpa u kolica kao da je beba pa ga vozi...

Datum pristupanja
    Aug 2010
    po pravilu beba do trece godine ne treba da se odvaja od roditelja,tu je majka koja je centar svega a otac je taj koji pomaze majci u svemu.E sad nemam nista protiv da bake pricuvaju unucad,ali pricuvaju sto znaci par sati dnevno, ne mora svaki dan ali kad zatreba da su tu,kod mene je problem sto baba smatra da beba treba kod nje da boravi svaki dan.Ja sam se protivila zato sto ne vidim svrhu tog cuvanja jer imam dovoljno vremena i za sebe i za bebu.Sve stizem i ne zalim se...kao sto smo rekle u nekoj d tema sve je stvar organizacije.Tako da i dalje stoji iza toga da bake povremeno mogu da cuvaju decu ali non stop nikako.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    E da meni nije moje majke ne znam šta bi. Ja sam bila prinuđena da se sa dtetovih nepunih 11 meseci vratim na posao, a u vrtić nije mogao jer je bio mali. Moja mama se svim silama borila da ona bude tu oko čuvanja deteta jer nisam imala kud, a o ostavljanju posla nisam želela ni da razmišljam. Ako će već neko drugi da ga čuva,a da to nisam ja, najpoverljivija mi je svakako mama ( da izuzmem muža, pošto su ovde bake u pitanju ). Imam svu sreću što je ona jako realna i nemam primedbi na njeno čuvanje. Mališa sada ima jače od dve godine i ide u vrtić, ali opet ništa bez bake. Suprug i ja putujemo 70 km do posla i nazad, a sobzirom da moje dete nedelju dana ide u vrtić, pa dve ne ide zbog virusa koje navuče ko će da ga pripazi dok mi ne dođemo, naravno moja mama. Ja dajem jedno veliko DA za Vukanovu baku, a moju mamu.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja sam za to da bake mogu da cuvaju decu ali me ocito nisi razumela Ivka...mislim da dete treba da raste i razvija se sa svojim uzastom...ok da baka uskoci s vremena na vreme ali da baka non stop bude sa detetom to nikako...a ne dam reci da se dete nece razboleti ako ga cuva neko drugi a da ne ide u vrtic ...verujem da ce biti zdraviji i da ce verovatno bolje jesti..ima prednosti to sto bake cuvaju decu,verujem i da su vrtici katastrofa kazem jos uvek nemam iskustva ali sam slusala sta kazu druge majke...

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Deca uz svoje vrsnjake!!!! ja glasam za to!!! bake samo po potrebi kad zaskripi... neko je pomenuo da "beba po pravilu do trece godine ne treba da se odvaja od roditelja"-ja mislim da je to pogresno "pravilo",em sto za dete nije podobno da samo drzi roditelje za "suknju",ii nije ni moguce-mora da se radi-moj misonja za mesec dana puni 11 meseci i ja moram na posao...prosto-tako to funkcionise kod zaposlenih mama-VRTIC!!!!

Datum pristupanja
    Aug 2010
    PA DA kad napuni godinu dana najksanije godinu i po pravac vrtic kakve bake...znam za slucaj bake koja je bila divna dete je kod bake jelo sve ali je baka bila mudra da bi dete jelo baka je otvarala fioke po kuci i hranila decaka,a onda se desilo da je stigao godisnji odmor roditelja i da su preuzzeli brigu o detetu ali cvrc mama je morala da otvara fioke kako bi dete jelo..kod bake nema zabrana,kod bake sve moze a tek kod deke...show...nek su nama zive i bake i deke ali moje dete ce da ide u vrtic ..pa nek dobije i vaske i boginje ali je sa svojim vrsnjacima...i nema fioka...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    jao što ste vi neke stamene mame! Šalim se! Moj mali je sa dve i po krenuo u vrtić i to je,ajde, ok. Ne bi mi smetalo da je ostao kući još godinu dana, ali moram da učim. Još su oni bebe a vršnjake svakako viđaju, pa nisu non stop unutra pobogu! Tu su i braća i sestre, rodbina. Naravno da bake malo razmaze decu ali bolje da jede i tako nego da u vrtiću ništa ne pojede. Druga situacija je kad mora da se upiše i kad nema ko da čuva ili da se podeli,malo vrtić, malo baka. Meni je surovo ostavljati dete mlađe od godinu dana 6-8 sati u vrtiću ako nema potrebe za tim.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    Srna ajde da se dogovorimo...od 7h do 10h vrtic od 10h do 16h baka?Jel moze?Sala naravno ima prednosti kad je beba u vrticu ali ima i mana kao sa bakom ja sam jos uvek sveza mama pa sam malo tvrdoglava a verovatno ce se to promeniti...ovde smo da bi razmenile misljena i da bi sugerisale jedna drugoj kako bi deca bila sto naprednija i srecnija a i mi mame.Zar ne?

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    jao što ste vi neke stamene mame! Šalim se! Moj mali je sa dve i po krenuo u vrtić i to je,ajde, ok. Ne bi mi smetalo da je ostao kući još godinu dana, ali moram da učim. Još su oni bebe a vršnjake svakako viđaju, pa nisu non stop unutra pobogu! Tu su i braća i sestre, rodbina. Naravno da bake malo razmaze decu ali bolje da jede i tako nego da u vrtiću ništa ne pojede. Druga situacija je kad mora da se upiše i kad nema ko da čuva ili da se podeli,malo vrtić, malo baka. Meni je surovo ostavljati dete mlađe od godinu dana 6-8 sati u vrtiću ako nema potrebe za tim.
    ja se ne slazem da je to surovo-pa ne biju oni decu tamo...tesko jeste,vise nama mamama nego deci ali to je zivot...kada je baka u drugom gradu,a ti (citaj JA) moras na posao vrtic je jedino razumno i objektivno resenje...posao zove...i ja bih najvise volela da stalno budem uz svoje dete,ali.... videces,kad tad ces poceti da radis i detetu ce tada posto je starije biti teze da se navikne na celodnevni boravak u vrticu...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove