+ Reply to Thread
Strana 1 od 5
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 42

Tema: Finansijska (ne)zavisnost

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010

Finansijska (ne)zavisnost

U braku sam naučila gorku lekciju kolikoje bitno da žena zarađuje da bi bila poštovana. Džabe briga o detetu, kući, kuvanje ručka i slično, to nije ništa. Dok smo se zabavljali, suprug i ja smo bili ravnopravni, oboje smo radili, živeli sa svojm roditeljima, približno istog imovinskog stanja. Ja sam zapostavila faks zbog posla i naivno sam verovala da ću ga uz malo dete i njegovu punu podršku završiti. NJegova podrška se sastojala u tome dame je non stop podsećao da moram da učim a da pritom održavam kuću, dam dete što ranije u jaslice ( da ne smeta) , i u tom smislu olakšam sebi. NIje njegovo da mi pomaže, a zašto bi i njegiva mama čuvala dete dva sata dnevno?! Poenta je da ja narvno nisam uspela da u nekom roku to sprovedem u delo, da nemam posao i da sam potpuno degradirana u kući njegove majke za koju je on podigao kredit da je završi.POniženja se ređaju, iako ja zarađujem držeći časove jer sam prinuđena. Ispada da se suprug oženio nekim ko je tek trebao da se oformi u budućnosti i da ja trenutno svojm satusom ne zavređujem nikakvo poštovanje ni njega ni njegovih. Jer ako on dobije otkaz "Šta će biti sa kućom!!!", Sve oči su uprte u mene. Šta vimislite o ovme?

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ako zelis iskren odgovor SR..E kroz gusto granje!A zasto bi on izgubio posao? Neka se potrudi da sacuva posao, neka radi dva posla, neka mu samo patike vire od uvlacenja, ali on ima porodicu! Znao je da ti nisi zavrsila, i nema pravo da mase tim stvarima!!!! Sve je to velika glupost, malogradjana i snobova...sta da ti recem...Ha, glavu gore, ti ces to jednog dana zavrsiti, ali oni ce uvek ostati intelektualna beda! Eto tu si u prednosti, i ako mislis da ce tu biti kraj varas se, po tvojoj prici sam shvatila o kojoj vrsti HOMOSAPIENSA se radi...mada ono "homo" je diskutabilno u njihovom slucaju... Jer u suprotnom ne bi oni to tebi radili, sto rade sada. SRNA, moras se pretvoriti u VUKA ako mislis da sa njma izadjes na kraj... ili pocetak!!!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja mislim da njemu treba jedan dobar hladan tus da se malo osvesti. E, sad ti najbolje znas sta bi moglo da ga prodrma iz korena i da malo ohladi usijanu glavu, A, ti zbog sebe prioni svim silama da zavrsis faks, jer sta ce biti sutra ako se razidjete, a ti nemas svoje parce hleba?
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Znate kako je strašno kad vam suprug ne daje novac nego traži spisak, pa onda nakupuje gomilu nepotrebnih stvari jer se ne konsultuje samnom, pošto ja "nisam sposobna da vodim domaćinstvo", pa ode na posao a da me ne pita da li mi nešto treba, pa milion puta uskaču moji za lek detetu, taksi, ovo, ono, pa na kraju shvatite da je on ustvari digao ruke od mene i učenja jer ne bi sedeo u kafiću sa kolegama do sedam dok sam ja sama sa detetom i čekam ga jer ne mogu od deteta ni sudove da operem.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Nažalost milion puta sam dolazila u iskušenje da nađem posao, ali ovde posla za nestručne nema, niti mogu nešto da pokrenem sama. Ali, to bi bila njihova pobeda, jer oni ne mogu da prebole što suprug nije završio (nema veze samnom ), pa zašto bi ja.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Boze, Blagi Boze... kakva porodica...Draga Srna, tvoja porodica, sigurna sam, nema dodirnih tacaka sa njima... sto je dobro za tebe!

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Naravno da su ljuti na mene što nisam završila faks pre braka i deteta jer sad ne bi imala dileme koje imam i u svakom slučaju bi se bolje osećala. Ali, ne natrljavaju mi to na nos jer je situacija ionako loša. Pomažu ali zarađujem i ja. Ovo ipak nije 19 vek i muškarci očekuju od žene da ravnopravno učestvuje u izdržavanju porodice ali ipak par centara u njihovim mozgovima nisu evoluirali, na pr da je onda ok da oni operu veš, bar ne moraju ručno, zar ne? I slično...

Datum pristupanja
    Apr 2010
    O da, prihvataju da zena moze da radi "muske poslove" ali im ne pada na pamet da se dohvate, ne "zenskih" poslova nego ni decijih... umorni su od posla na kome su umirali od dosade ceo dan (primer mog zeta)

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Suprug redovno radi subotom iako mu to nije radni dan jer ne stiže da obavi sve preko nedelje iako redovno ostaje duže. Sad u subotu me je pozvao sa posla da pita da li je ručak gotov jer se smorio a kad sam mu rekla da još nije jer ne mogu od deteta da ubrzam on je odlučio da ostane još jer ipak ima on šta da radi tamo pa da mu kažem kad će odprilike biti gotovo. Kao da me nije razumeo. Znači, ostaće još da se "smara" a da mi pomogne oko deteta da bi ja pre bila gotova to ne.

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    Suprug redovno radi subotom iako mu to nije radni dan jer ne stiže da obavi sve preko nedelje iako redovno ostaje duže. Sad u subotu me je pozvao sa posla da pita da li je ručak gotov jer se smorio a kad sam mu rekla da još nije jer ne mogu od deteta da ubrzam on je odlučio da ostane još jer ipak ima on šta da radi tamo pa da mu kažem kad će odprilike biti gotovo. Kao da me nije razumeo. Znači, ostaće još da se "smara" a da mi pomogne oko deteta da bi ja pre bila gotova to ne.
    srna draga znas sta sam ti i pre rekla i sad isto mislim!nedaj na sebe i svoje dete!cuvaj svoje zdravlje i zdravlje svog deteta to je ono najvaznije!a njemu princu na belom konju mogu samo da cestitam!nazalost samo to!nevredi da svoje zivce gubis na takvog coveka,razumem ja da ga volis i da je poreban detetu i da imas silnih problema i da mali vas sincic ima problema ali sve se to draga moja sredi jednog lepog dana!nenagovaram ti da ga ostavis nego da budes kako se ono kaze.......da ga jednostavno kuliras u svakom pogledu!!!ti treba da budes jaka u svakoj situaciji nemoj da posustajes!posle kise dolazi sunce!!!!!!sve sto ti odlucis ja ce da te podrzim !!!!!!samo budi fer zbog sebe i malog deckica!ljubim vas puno ja i moj stefi!!!!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove