+ Reply to Thread
Strana 3 od 5
PrviPrvi 1 2 3 4 5 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 42

Tema: Finansijska (ne)zavisnost

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Moj suprug je u suštini veliki materijalista, ali to sam kasno shvatila, kao i to da nisam za njega, on hoće više i više, da radim u školi verovatno bi me gnjavio da otvorim i privatnu školu i tako u beskraj... Njemu je važno da ispuni svoje prohteve a ne može kad,jel,ima mene " na vratu". Ne znam kako ne shvata da danas, sutra i on može ostati bez posla...Najgore su te uvrede, ja nedoživljavam to kao da on mene idržava jer zarađujem za hranu a i brinem o detetu ali eto...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja imam sestru koja otkad se udala nije radila,ima 37 godina bez dana staža, ali kod njih postoji dogovor, ona vodi računa o deci i domaćinstvu, svaki dinar se raspoređuje kako se dogovore, deca nisu išla u jaslice i tu su uštedeli. Ja ne podržavam da žena ne radi i nedostaje mi moj posao ali bitno j da oni funkcionišu i da nema prebacivanja i to je ono što drži porodicu na okupu.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    e pa Srna ti i ja smo zalutale u brak....kao sto rekoh ja nemam te probleme....moj muz nije materijalista daje za kucu kupuje bebi kupuje i meni ..ali ja nisam srecna,jednostavno mnogo stvari koje su bile sitne nisu prosle onako kako sam ja zamisljala tako da sad nije bitno da li me voli, ne voli, da li je ovakav ili onakav meni je SVEJEDNO...zelim da dete ima sve a kako ce i ko ce to me ne zanima...nisam ni ja materijalista,ali veruj da mi jako znaci moja plata,bez obzira sto je ona manja od plate mog muza ja znam da imam sigurnost....ako treba otvori privatnu skolu,ili za pocetak daj neki privatni cas i sasvim ces se drugacije osecati.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja se nisam ni u snu nadala ovolikoj odmazdi zato što nemam posao, pogotovo zato što svo vreme dajem časove i retko kad nemam posla (preko raspusta manje naravno). NIje to to, to je jako nesigurno i meni nedostaje posao i redovna plata ne zato što me oni kinje zbog toga već zato što mi suprug ne daje novac i nemam sigurnost ni sa njegove strane. Njemu je uvek "kako ćemo?-lako ćemo?"Tako da sam upala u jedan začaran krug- dajem časove jer nemamo dovoljno, žrtvujem svoje vreme koje mogu da prvedem učeći a vreme prolazi...

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    Ja se nisam ni u snu nadala ovolikoj odmazdi zato što nemam posao, pogotovo zato što svo vreme dajem časove i retko kad nemam posla (preko raspusta manje naravno). NIje to to, to je jako nesigurno i meni nedostaje posao i redovna plata ne zato što me oni kinje zbog toga već zato što mi suprug ne daje novac i nemam sigurnost ni sa njegove strane. Njemu je uvek "kako ćemo?-lako ćemo?"Tako da sam upala u jedan začaran krug- dajem časove jer nemamo dovoljno, žrtvujem svoje vreme koje mogu da prvedem učeći a vreme prolazi...
    Draga, moraš to da prekineš i to što pre. Dok ne pukneš, dok ti vreme ne prođe. Završavaj taj faks kad ti to ide od ruke. Nađi posao i oteraj muža, svekrvu i sve ostale što dalje od sebe i tvog deteta. Jer kako se ponašaju prema tebi rekla bi da nema leba za vaš brak. Znam da zvuči okrutno i da je teško, ali tvoj muž će naći neki drugi razlog da te maltretira kad završiš faks. A ti ćeš i dalje biti nezadovoljna. A time što si ti nezadovoljna biće i tvoje dete. Jer tako nezadovoljna nevaljaš ni svom detetu. Nemožeš da mu daš svoj maksimum koji treba da mu daš sad dok je mali a sve to ostavlja posledice. To ti govorim iz sopstvenog primera, i moji su se svađali i živeli u nesređenom braku i dan danas imam posledice od toga. Ako tvoje dete ne može da ima srećna i zadovoljna dva roditelja neka ima bar jednog, to jest tebe. Od srca ti šaljem podršku da prvo završiš faks a i za sve kasnije odluke. Ljubac

Joj ovo je strasno sto sam procitala.Draga Srno resavaj to sto pre,znam da ti nije lako i moja sestra je jako imala problema pa je u 20-toj god.pila tablete za zivce sve dok se nije razvela,uzas.Sta prave decu kad nisu u stanju da ih odgajaju,MUSKARCI!Ja trenutno dobro zivim,svekrva mi je kao druga mama,jako razumna zena,za sada,nadam se da se nece promeniti,a i muz je za sada ok.Dobro zaradjuje i stvarno nebi morala raditi ali to necu dozvoliti,jer muskarci su svi isti kad tad prebace.Cim mi beba napuni godinu do dve,ja odo raditi,svekrva bi mi cuvala il bi u jaslice.Mama mi je uvek govorila a i svekrva sad,cuvaj svoj poso i budi gospodja,doteraj se,sredi se...meni muz vec sad kaze da nema potrebe da radim nego da cuvam decu i radjam,a ja samo klimam glavom i mislim se u sebi kako da neA i sladje je kad ti zaradis,i tu malu platicu bi potrosila na mene i bebu.

Moja sestra je 9 g bila u braku i vise nije mogla,svaki dan zove mamu i place,joj kako je to tesko,a on glup ko k... po ceo dan je samu ostavi,nepruza joj paznju itd...svadja se pred detetom...I sad joj je tesko,mali ide uskolu,odgaja ga sama uz pomoc roditelja,a bivsi muz samo 4000 mesecno da za malog,poserem mu se na te pare,al ona ga ipak salje svaki vikend kod njega ustvari kod njegovih,posto on po ceo dan ni nebude sa sinom,to su nam licno njegovi rekli,kao pa takav je sta mu mozemo.Nije joj ni sad lako,nema muza sama je a vec je 30 god.al opet bolje nego da trpi takvog majmuna,mnogo je propatila.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    strpljiv spasen...samo polako...zavrsice napredovanje imace svoj dinar ali zar zaista mislite da ce se bilo njen muz ili neki drugi promeniti..nikad.......!!!!!

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Propustila sam puno prilika u životu, jedno vreme je bilo jako puno posla za moju struku pa sam radila kao student, osladila mi se plata i nisam dala sve od sebe da završim i zadržim taj posao. Tada nisam imala ni supruga , ni dete. Sad je mnogo teže pogotovo u ovakvoj porodici.
    Da, alimentacija je mizerna pa i to neće da daju, jer misle da žena to potroši na sebe...

Datum pristupanja
    Aug 2010
    jel imas podrsku roditelja?Ja od mojih imam..Spremna sam da radim sve i svasta ali da znam da sam sama i da je dete u mojim rukama.Ozbiljno razmisljam da pocenm sa informisanjem o razvodu.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove