+ Reply to Thread
Strana 2 od 5
PrviPrvi 1 2 3 4 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 11 do 20 od 42

Tema: Finansijska (ne)zavisnost

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    hm.........nesto sam zaboravila!ja sam se sa mojim muzem posvadjala prosle nedelje i tako u svadji rekao mi je idi kod svojih da te se malo odmorim!ja ni pet ni set spakujem se ja i klinac i kod mojih na par dana!poenta ovoga je bila da je on to vece dosao u bg kod mojih da mi kaze da mu nedostajem i da se vratim kuci!naravno nisam htela jer sam htela da nauci lekciju!evo vratila sam se pre neki dan i sve je super!mozda nekim nasim muzevima treba odmor od nas i dece mozda nekim ne!meni prija kad odem na dan dva kod mojih i vratim se prociscena u dusi!mozda bi i tebi draga srna prijalo nekgde da odes sa klincem bar na dva dana!makar u susednu ulicu nemora da bude drugi grad!!!!nadam se da sam ti bar malo pomogla!kisssssss

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    e ja nisam dozvolila sebi tu situaciju...da me muz izdrzava...bila je situacija pre neki dan da sam spisak sa potrebnim namirnicama okacila na frizider i car je sve kupio,...kod mene nema pridikovanja,zasto kupuje sebi a ne bebi...vec sam mudra....od kad sam pocela da radim jos nijedna plata nije potrosena a da sebi nesto ne kupim tako je i danas kad primim platu ja prosto moram sebi da kupim nesto knjigu knjigu ali znam da sam kupila sebi i srecna sam nikad mi nije nesto rekao a ni ja njemu a pritom dete mora da ima sve..ne zanima me da li ima benzina da li su placeni racuna sta ce njegovi reci ja znam sta radim kad primim platu.Sto se tice tih odnosa moja njegova porodica i tu sam stavila granicu ne zelim pomoc bas iz tog razloga da ne bude posle mi smo njima pomogli a ona tako bla bla bla...ovako koliko imama imam ne zelim pomoc sa strane i za sad je sve ok.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    U braku sam naučila gorku lekciju kolikoje bitno da žena zarađuje da bi bila poštovana. Džabe briga o detetu, kući, kuvanje ručka i slično, to nije ništa. Dok smo se zabavljali, suprug i ja smo bili ravnopravni, oboje smo radili, živeli sa svojm roditeljima, približno istog imovinskog stanja. Ja sam zapostavila faks zbog posla i naivno sam verovala da ću ga uz malo dete i njegovu punu podršku završiti. NJegova podrška se sastojala u tome dame je non stop podsećao da moram da učim a da pritom održavam kuću, dam dete što ranije u jaslice ( da ne smeta) , i u tom smislu olakšam sebi. NIje njegovo da mi pomaže, a zašto bi i njegiva mama čuvala dete dva sata dnevno?! Poenta je da ja narvno nisam uspela da u nekom roku to sprovedem u delo, da nemam posao i da sam potpuno degradirana u kući njegove majke za koju je on podigao kredit da je završi.POniženja se ređaju, iako ja zarađujem držeći časove jer sam prinuđena. Ispada da se suprug oženio nekim ko je tek trebao da se oformi u budućnosti i da ja trenutno svojm satusom ne zavređujem nikakvo poštovanje ni njega ni njegovih. Jer ako on dobije otkaz "Šta će biti sa kućom!!!", Sve oči su uprte u mene. Šta vimislite o ovme?
    to sto su sve oci uprte u tebe i da pogledi pitaju sta ce biti s kucom,sta ako ostane bez posla,ja bih na sve to odgovorila ako ne zna da se snadje i da se zrtvuje sto se zenio ?i na taj nacin zatvoris usta svima,a kad bolje razmislim zasto se uopste nerviras sta kazu njegovi ja se vodim tim da mi oni nisu nista ali bas nista..kad se samo setim da su nekad snaje zvale svekrvu mama...ja sam mojoj rekla da jednu majku imam i da mi druga ne treba.ti si trebala da zavrsis faks zbog sebe ili da nadjes neki posao zbog sebe a ne zbog njega ili njih.moj savet budi mudra,i odgovori jer ako im pokazes zube vise cete ceniti,ovako cete gaziti do kraja zivota.Samo napred....

Datum pristupanja
    Aug 2010
    a kava su zapravo rod svekar i svekrva ?Sta je to?zaova,jetrva?Ja to ne j... 2%,ma kad malo bolje razmislim kakav rod ti je i muz nikakav ....axaxaxaxxaxaax,.....

Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja mislim da pojedine svekrve ne sve razmisljaju ovako:"sve sto je tvoje to je i nase,a sve sto je mog sina to je samo njegovo"ja nemam problem s tim zaista ...kad primim platu prvo namirim dete a za mene sta ostane,dok se nisam udala i rodila dete kad god sam primila platu morala sam da kupim knjigu i nesto od garderobe...e sad je malo drugacije dete je na prvom mestu a za nas sta ostane i ako ostane....clan sam laguna kluba knjige kupujem sa popustom,...a sto se tice gospodje svekrve nek,gleda,prica,deli savete,ima pravo na sve a da li cu je cuti ili poslusati to je moja stvar...

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Mene muz izdrzava i bas mi je extra.Svaki mesec dobijem dzeparac za mene koliko mogu da potrosim,i tako si ja uzivam.Bas je super kad se covek bar u necim dembeli...
    MaLeNa MaZa

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja bi sad prihvatila bil kakav posao, progutala ponos,samo da budem svoj čovek i što kaže moja sestra da me ne zaj...... ljudi sa manje škole od mene.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    Ja bi sad prihvatila bil kakav posao, progutala ponos,samo da budem svoj čovek i što kaže moja sestra da me ne zaj...... ljudi sa manje škole od mene.
    evo srna ako cujem za nesto zanimljivo ja cu ti javiti ....skroz je druga prica kad trazis od muza kintu i kad primis platu ..meni je s te strane super ...ne mogu da kazem da ne daje on novac ali mislim da ja daleko racionalnije trosim novac od njega....

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Čitam ovo i ne mogu da verujem!!!! Kakav užas! Pa šta kada nisi završila fax? Zar je to propast sveta? Nemaš posao? Pa ti radiš najteži mogući posao - odgajaš dete, uz to si domaćica i imaš posla preko glave. Ne mogu da verujem kakvi ljudi postoje! Bilo bi zanimljivo da ti radiš neko vreme, a da taj tvoj muž preuzme tvoje obaveze, pitam se kako bi mu bilo. Najbitnije je da ne počneš da padaš u apatiju i dobiješ kompleks niže vrednosti. To što nisi završila fax i ne radiš ni najmanje ne umanjuje tvoju vrednost, oni koji ti to nabijaju na nos su bezvredni! Njima ustvari odgovara to što ne radiš da bi imali za šta da se uhvate kako bi te držali "potčinjenu". A da radiš... Kako bi bilo tvom mužu da se vrati sa posla, a nema ručka, totalni je nered, a ti si preumorna i nervozna zbog posla?

Datum pristupanja
    Aug 2010
    ali to je surova stvarnost u Srbiji sve vise i vise ce biti ljudi bez posla i muskaraca i zena...nema potrebe menjati uloge ja kad nemam kinte trazim bas me briga i nisam jos uvek naisla na to famozno "nemam" ili "gde je tvoja plata" ali ne znaci da necu ....

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove