+ Reply to Thread
Strana 7 od 8
PrviPrvi ... 5 6 7 8 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 61 do 70 od 71

Tema: Svakakvi recepti!

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    JOOOOJ,sto sam pravila pogacu!!!!!!Prvi put u zivotu,pa SAVRSENA!!!!!!!!!
    Pomesati 250 ml mleka i 250 ml tople vode,kasicicu soli i kasicicu secera,rastopiti kvasac u to ,dodati 2 umucena jaja,pomesati sa kilogramom brasna.Zamesiti,podeliti na 6 delova.Stoji 15 minuta.Razvijas svaki deo ,velicina tanjira,mazes rastopljenim margarinom.Presavijes u formu pisma,odmara pola sata.Ponovis postupak.Premazes zumancetom .Ide u hladnu rernu na 200 stepeni sat vremena.....

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao Tea Pogledaj post
    JOOOOJ,sto sam pravila pogacu!!!!!!Prvi put u zivotu,pa SAVRSENA!!!!!!!!!
    Pomesati 250 ml mleka i 250 ml tople vode,kasicicu soli i kasicicu secera,rastopiti kvasac u to ,dodati 2 umucena jaja,pomesati sa kilogramom brasna.Zamesiti,podeliti na 6 delova.Stoji 15 minuta.Razvijas svaki deo ,velicina tanjira,mazes rastopljenim margarinom.Presavijes u formu pisma,odmara pola sata.Ponovis postupak.Premazes zumancetom .Ide u hladnu rernu na 200 stepeni sat vremena.....
    a da,da sad je tetka mog muza meni taj recept dala...sad sam sama pojela gotovo dve parceta te pogace i odusevljena sam...ovih dana cu probati i ja,i meni ce biti prvi put da pravim pogacu...mada i cesnicu sam ove god prvi put pravila pa ispala extra....

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    EEEEEEEEEEEEE,a skoro sam pravila i kiflice-isto prvi put...Pisacu recept neki drugi put...Tako se ja gojim,umesto da pazim...Ma ,nek ide zivot...

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao Tea Pogledaj post
    EEEEEEEEEEEEE,a skoro sam pravila i kiflice-isto prvi put...Pisacu recept neki drugi put...Tako se ja gojim,umesto da pazim...Ma ,nek ide zivot...
    xaxaxxaxa ma nek ide!

Junior Member nina 88's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    PIJESAK TORTA.....MMMM...EJ je li neko mozda zna gdje nabaviti plod duda u ovo doba godine??

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Imam ja lep recept za kiflice... Hocete? Babine al su extra!

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao MaliZvrk Pogledaj post
    Imam ja lep recept za kiflice... Hocete? Babine al su extra!
    daj,dajjjjjjjjjjjjj

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Babine kiflice
    - 250ml mleka
    - 250ml vode
    - parce kvasca
    - 2-3 jaja
    - 2 soljice ulja
    - 2-3 kasicice secera
    - 1 kasicica soli
    - 1 kasika sirceta

Priprema:
    Umesiti testo, ostaviti da naraste 30-45 min. Razviti testo, seci, stavljati fil (sir,dzem...) i parce margarina, uviti kiflice, premazati umucenim jajetom i posuti susamom. Peci

Forumske kiflice (pokupila sam sa nekog foruma )
    Sastojci:
    - 1 prasak za pecivo
    - 2 vanilin secera (za slane moze 1 vanilin secer)
    - jedan svezi kvasac
    - soli po ukusu (oko jedne kasicice)
    - 300ml mleka
    - 200ml vode
    - soljica ulja
    - oko 1kg brasna

Priprema:
    Staviti kvasac u vodu da malo nadodje. U vanglu staviti pola kg brasna, zatim napraviti rupu u sredini i tu sipati vodu sa kvascem. Kada lepo zapeni, dodati mleko (ne hladno), prasak za pecivo, vanilin secer, so, ulje. Mesiti testo i dodavati brasno dok se ne napravi fino testo. Ostaviti 30-ak minuta da odmori i razvijati. Stavljati fil (po zelji) umotati kiflice, ostaviti ih ponovo 10-ak min, zatim premazati jajetom i posipati susamom. Peci na 200 stepeni 15 minuta.

Extra su i jedna i drugi recept, proverne...

Datum pristupanja
    Jun 2010
    ja napravila pogacu,savrsena je a i piletini magi sa ukusom belog luka,prezrali smo se juce!!!!! a da,ja sam u kesicu ubacila i krompir i savrsen je,cak je i moj sin jeo pa je pucalo!!!!!

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Egzotik torta: Potrebno je:za fil dve kesice slag krema ukus po zelji
    secer
    mleko
    keks petit pola kg
    slag
    3banane
    6kivija
    sok od mandarine za umakanje keksa
    umutiti slag krem zatim iseckati voce i sjediniti sa slag kremom.zatim keks umakati i postavljati na tacnu za tortu.potom umutiti slag da bude gust.zatim filovati tortu i na kraju ostaviti da se stvrdne i dobije ledeni ukus. Mmmmmmmmm za male pare extra slatkis kopji s epravi za manje od pola sata

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove