+ Reply to Thread
Strana 4 od 8
PrviPrvi ... 2 3 4 5 6 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 31 do 40 od 71

Tema: Svakakvi recepti!

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    hhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaa....................
    ne treba mi salveta je se jezikom brisem
    MaLeNa MaZa

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    e ovako/ najbolje je da kupis one barili ili kako vec lazanje,plavo pakovenje,jesu skuplje al su super!!! pripremis prvo sos od mesa,izdinstas mleveno meso ( ja uvek pomesam svinjsko i junece) bez luka i kupi bilo koju kesicu bolonjeze sosa,sledi samo upustvo,pomesaj sa mlevenim i sos je gotov! onda napravi besamel sos, zagrejes ulje,proprzis 3 kasike brasna,ali malo tek da pozuti,i polako dodajes mleko odprilike litar ili malo manje,da bude gusce nego smesa za palacinke,stavis malo vegete i besamel spreman!!! premazes sa malo ulja posudu u kojoj ces peci lazanje,i poredjas jedan red kora,onda besamel pa meso,kore,besamel,meso i tako redom dok ne potrosis kore a na kraju ide besamel i preko njega narendas kackavalj,i to dosta...ja ponekad izmedju nekog reda narendam kackavalj,lepse je cini mi se...prekrijes folijom i peces nekih sat na 180 stepeni...proveris da li je gotovo tako sto probas viljuskom da li je mekano,tj dal su kore omeksale i krajjjjjjjjjj,zasuces rukave i klopanjeeee!!!!

Datum pristupanja
    Sep 2010
    ooooooooo................cu pravim sutra sad je kasno.......
    MaLeNa MaZa

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao Skarlet Pogledaj post
    e ovako/ najbolje je da kupis one barili ili kako vec lazanje,plavo pakovenje,jesu skuplje al su super!!! pripremis prvo sos od mesa,izdinstas mleveno meso ( ja uvek pomesam svinjsko i junece) bez luka i kupi bilo koju kesicu bolonjeze sosa,sledi samo upustvo,pomesaj sa mlevenim i sos je gotov! onda napravi besamel sos, zagrejes ulje,proprzis 3 kasike brasna,ali malo tek da pozuti,i polako dodajes mleko odprilike litar ili malo manje,da bude gusce nego smesa za palacinke,stavis malo vegete i besamel spreman!!! premazes sa malo ulja posudu u kojoj ces peci lazanje,i poredjas jedan red kora,onda besamel pa meso,kore,besamel,meso i tako redom dok ne potrosis kore a na kraju ide besamel i preko njega narendas kackavalj,i to dosta...ja ponekad izmedju nekog reda narendam kackavalj,lepse je cini mi se...prekrijes folijom i peces nekih sat na 180 stepeni...proveris da li je gotovo tako sto probas viljuskom da li je mekano,tj dal su kore omeksale i krajjjjjjjjjj,zasuces rukave i klopanjeeee!!!!
    sjajno!

Datum pristupanja
    Sep 2010
    bolje reci ukusno.....
    MaLeNa MaZa

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    hehehe, imam ja jedan recept...
    gledale ste sigurno reklamu za maggy sočno iz pećnice, tj. začin za pileće pečenje sa vrećicom za pečenje?
    E, provereno, sigurno ukusno, a ne može biti jednostavnije!
    kupiš piletinu i taj začin, sve to lepo pomešaš i staviš sat vremena u pećnicu, i eto ti klope!
    ja sam pravila pire krompir uz to, i davili smo se, prste da poližeš!

Datum pristupanja
    Jun 2010
    e nikako da probam to,prvom prilikom cu da kupim i probam!!!!!

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    preporučujem ti, stvarno je dobro...
    ja sam neki dan otišla da kupim nešto da pravimo za ručak, i slučajno mi se na putu nađe ta polica pa hajde reko da probam...
    stvrano sam se oduševila...
    piletina bude kao puter, ma divota, nikada nisam uspela tako da je napravim u tepsiji ili vatrostalnoj zdeli!

Datum pristupanja
    Sep 2010
    a pa meso u kesi je ukusnije zato sto vazduh nema gde i onda se sve zadrzava unutra......ja meso u kesi uvek praktikujem...
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Jun 2010
    ali ovo ima i nekih zacina,kojekakvih jel da?

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove