+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 12

Tema: Plodni dani

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010

Plodni dani

Kako se tu snalazite? Ja sam bila ubeđena da su najplodniji dani između 14. i 18. dana a onda sam računala i kompjuter mi je izbacio sasvim drugačiji proračun, da sumi naplodniji dani između jedanaestog i 16. dana! Pošto ja (još) ne planiram drugu trudnoću to saznanje me je prilično iznenadilo. Da li je to individualna pojava?

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    ovde na sajtu mozes da proveris kada su ti plodni dani, postoji kalendar ovulacije odmah na pocetnoj strani yumame

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Da, tu sam i proverila, pa drage mame savetujem i vama.

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Takodje

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    da i ja sam imala isti slucaj kao i ti!i ja sam se iznenadila kao i ti!zahvaljujuci tome sad znam kad mogu raditi na drugoj bebi!

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    Kako se tu snalazite? Ja sam bila ubeđena da su najplodniji dani između 14. i 18. dana a onda sam računala i kompjuter mi je izbacio sasvim drugačiji proračun, da sumi naplodniji dani između jedanaestog i 16. dana! Pošto ja (još) ne planiram drugu trudnoću to saznanje me je prilično iznenadilo. Da li je to individualna pojava?
    Da, to je individualno i zavisi od duzine ciklusa, recimo 26 ili 30 dana (ili vec kolio), pa od toga zavisi kada su ti plodni dani, cak i duzina plodnih dana.

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja sam ostala trudna osmog dana.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Auuuu

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    to je tesko pogoditi posto zena tokom meseca ima samo tri neplodna dana (90%) a spermatozoidi u telu mogu da prezive tri dana tako da nijedan dan nije siguran bez zastite.To znam jer sam ucila.

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Ne bih se slozila sa tobom, jer to onda znaci da bi trebalo da imam buljuk dece, a ne samo dvoje(za sada). Za prvo dete sam plodan dan (jedan) izracunala sama, obzirom na to da mi ciklus ide na cak 35 dana i tog dana stvorila novi zivot. Postoji Dr. Jonasova metoda, po kojoj zena, izmedju dva ciklusa, ima dva plodna perioda (koga zanima vise, moze naci na internetu). Inace, ta metoda je fantasticna za zene koje su inace zdrave, ali iz nekog "neobjasnjivog" razloga ne ostaju trudne, zato sto daje tacan i jasan individualni tabelarni prikaz plodnih dana. Ja probala, ali ne iz tog razloga, vec zato da bih unapred odredila pol buduceg deteta.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove